We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page
08 شهریور 1395

What does

Research and Development

مفهوم R&D

کلمه R&D مخفف کلمات Research and Development میباشد که معنی فارسی آن میشه : تحقیق و توسعه
در بسیاری از پروژه های انیمیشن و به خصوص جلوه های ویژه ، ممکنه با چالش های زیادی برای ساخت یک افکت خاص روبرو بشیم که نرم افزار به صورت معمول راه حلی برای ساخت آن نداشته باشد.
در شرکت های بزرگ تیمی داریم به اسم تیم R&D که وظيفه اصلی این تیم اینه که در مورد ان افکت خاص و روش های رسیدن به آن تحقیق کنند و نهایتا راه حلی برای ساخت آن افکت پیدا کنند ،حتی به قیمت ساخت یا توسعه ابزار جدید در نرم افزار

فرض کنید در فیلمی قراره یک انفجار به صورت پیکسلی یا Pixelization داشته باشیم و نرم افزار ابزاری برای ان نداشته باشد ، شخص سازنده باید در این رابطه تحقیقاتی انجام دهد و انواع راههای رسیدن به آن را پیدا کند و نهایتا ابزاری بسازد که بتونه این افکت را ایجاد بکنه ، در این حالت میگوییم اون شخص روی این زمینه R&D انجام داده است.
بسیاری از پلاگینها و ابزارهایی را که امروزه با ان کار میکنید ، زمانی یک R&D محسوب میشده که توسط شرکتها یا اشخاصی تولید شده اند.
نکته مهم اینه که اگرچه معمولا کلمه R&D زمانی استفاده میشه که بعد از تحقیق یک ابزار جدید توسعه پیدا کنه ، ولی همیشه اینطور نیست و ممکنه ابزار جدیدی ساخته نشه و تنها یک راه حل جدید بدست بیاد.
مثلأ ممکنه پروژه ای داشته باشید که قراره در آن یک جنگل انبوه را رندر کنید ، ولی با توجه به محدودیت های زمانی ، مالی و نرم افزاری نتونید از روش های معمول برای ساخت آن استفاده کنید ، اینجاست که باید R&D کنید و از بین راههای مختلف رسیدن به هدف بهترین و سریعترین انها را انتخاب کنید یا حتی چندین راه حل را با هم ادقام کنید.
فراموش نکنید که بخش R&D یک بخش فنی محسوب میشه و ارتباط نزدیکی با تیم توسعه نرم افزار یا Software Development که در مقالات بعدی توضيح میدم داره، معمولا اشخاصی که در این بخش کار میکنند ، علاوه بر دانش هنری ، باید از دانش فنی نظير اشنایی با زبان های برنامه نویسی یا اسکریپت نویسی ، عملکرد و منطق عناصر فیزیکی و رندر و غیره داشته باشند تا با تکیه بر این دانش بتونند ابزاری را برای رفع محدودیت توسعه دهند.
بنابراین با توجه به توضيحات بالا میتونیم چندتا معیار نام ببریم که اگر کاری تنها یکی از انها را داشت ، بشه روی اون کار کلمه R&D رو گذاشت.

معیار ها :

1. زمانی میتونیم بگیم R&D انجام دادیم که کاری که انجام دادیم حتما یکی از محدودیت های نرم افزار را برطرف کرده باشد.
2. زمانی که یک ابزار جدید برای نرم افزار ساخته باشیم یا حداقل یکی از ابزارهای برنامه را توسعه داده باشیم.
3. زمانی که کاری که انجام دادیم ، خارج از روش های معمول باشه و ما یک روش جدید برای رسیدن به هدف پیدا کرده باشیم ، حتی اگر ابزاری جدید نساخته باشیم
4. کلمه R&D همیشه در کنار کلمه challenge یا چالش بکار برده میشود ، یعنی باید چالشی باشد که برای حل آن نیاز به R&D داشته باشیم.

با توجه به معیار های گفته شده ، حتی اگر من با ابزارهای اماده و پیش فرض نرم افزار بهترین و واقعی ترین انفجار را بسازم ، این فقط یک تست بوده و R&D محسوب نمیشود ، چون R&D تنها زمانی معنا پیدا میکنه که ما در کارمون حتما یک challenge یا چالشی را حل کرده باشیم. در غیر این صورت اگر کسی حتی یک مدل اماده را در نرم افزار وارد کنه و یک رندر از ان بگیره میتونه بگه R&D انجام داده !
اگر در برنامه مایا ویا مکس ابزاری برای ساخت پارچه داشته باشیم و ما پارچه ای را شبیه سازی کنیم که روی یک میز پایین می اید یک R&D محسوب نمیشه ، ولی اگر کاراکتری داشته باشیم که بسیار سریع حرکت میکنه و پارچه مایا به صورت پیش فرض روی این کاراکتر درست محاسبه نمیشه و ما روشی جدید را برای رفع این مشکل پیدا کنیم میتونیم بگیم R&D انجام دادیم.

پس به طور خلاصه فهمیدیم که R&D و تست با هم تفاوت های زیادی دارند و زمانی تست ما به R&D تبدیل میشه که ما یک چالشی را برطرف کرده باشیم.این اولین سوالیه که اگر یک کار R&D را برای یک شرکت خارجی بفرستید از شما میپرسند و در نهایت R&D چیزی فراتر از ابزارهای اماده و پیش فرض نرم افزار ها میباشد.

منبع: jkcompany.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Top
LOADING CONTENT